Finansal Farkındalık (İngilizce)

Hedef

Bu ünite, öğrencilere yönetimsel bir bakış açısıyla kuruluşlardaki finansal bilgilerin doğası, rolü ve önemi hakkında bilgi vermek için tasarlanmıştır. Öğrenciler, muhasebe ilkeleri, beklenen standartlar, finansal bilgilerin sunumunu etkileyen kavram ve geleneklerle birlikte, organizasyonları yönetmek için finansal bilgilerin iletişimine, yorumlanmasına, düzenlemesine ve yapılanmasına ve karar vermede kullanımına bakma fırsatına sahip olacaklardır.

Öğrenciler, finansal bilgilerin incelenmesi yoluyla, verimlilik, karlılık ve ödeme gücü ölçümü ile ilgili önemli konuları ve farklı paydaşlar tarafından kuruluşlardan yapılan farklı talepleri öğreneceklerdir. Ayrıca, dış güvenin ne ölçüde finansal performans tarafından belirlendiğini keşfedeceklerdir.

Öğrenciler finansal bilgilerin nasıl yorumlanabileceğini, analiz edilebileceğini ve değerlendirilebileceğini, bir kuruluştaki maliyetlerin nasıl izlenebileceğini, kontrol edilebileceğini ve katkı kavramının karar vermeye nasıl yardımcı olduğunu inceleyeceklerdir.

Ünitenin öncelikli amacı, öğrencinin kendi kurumlarındaki finansal sistemleri, süreçleri ve prosedürleri eleştirel bir şekilde değerlendirebilmesi için gerekli bilgiyi sağlamaktır.
Öğrenciler, muhasebe kurallarını anlayacak, verimlilik, kârlılık ve ödeme gücü için ölçümleri ve farklı paydaşlar tarafından yapılan farklı talepleri değerlendireceklerdir. Öğrenciler finansal yorumlar hakkında bilgi sahibi olacaklardır.

Öğrenim Katkıları ve Değerlendirme Kriterleri
Bu üniteyi başarıyla tamamlayan bir öğrenci şunları yapabilecektir:

Öğrenim Katkıları Değerlendirme Kriterleri
1. Finansal bilgilerin doğasını ve kullanımını keşfetme 1.1 Finansal bilgiye olan ihtiyacı, amacını, sınırlamalarını ve bilgiyle ilgilenen ana paydaşları tartışma
1.2 Kuruluşlar tarafından kullanılan muhasebe düzenlemelerini ve sözleşmelerini belirleme
2. Muhasebe ve finansal bilgi üretmek için kullanılan ilke ve standartları araştırma 2.1 Muhasebe çerçevelerinin ve mevzuatın muhasebe ile finansal düzenlemeleri nasıl etkilediğini açıklama
2.2 Yayınlanan finansal bilgilerin kullanımlarını açıklama
2.3 Bir kuruluşun yönetim muhasebesi uygulamalarını nasıl kullandığını açıklama
3. Yayınlanan finansal bilgileri yorumlama ve analiz eden finansal yorumları inceleme 3.1 Yorum yapılan ana maddeleri ve önemlerini açıklama
3.2. Yayımlanan muhasebe bilgilerindeki eğilimleri belirleme

İlk yorum ekleyen siz olun.

Yorum bırakmak için lütfen giriş yapın
Finansal Farkındalık (İngilizce)
Fiyat:
1,099₺ 849₺
Web sitemizi kullanarak KVKK Aydınlatma metnimizi ve Çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.