Ekip Geliştirme (İngilizce)

Geliştirme Ekipleri

Hedef

Bu birim, amaç ve hedeflerine ulaşmalarını sağlamak için ekipler oluşturmaya, geliştirmeye ve desteklemeye odaklanır. Öğrenciler, yeni beceriler ve deneyimler kazanmaları için onlara fırsatlar sunan ekip üyelerinin becerilerini ve potansiyellerini belirlemelidir.

Öğrenciler, hedeflere ulaşmak için ekip üyelerini uygun görevlere dağıtırken ekip rollerini ve bunların önemini değerlendireceklerdir.

Kazanan bir takımda anahtar faktör takım lideridir. Öğrenciler, ekibi ve içindeki bireyleri oluştururken ve geliştirirken, görevlerin yerine getirilmesini sağlamak için etkili bir liderin gerektirdiği nitelikleri inceleme fırsatına sahip olacaklar.

Bu birim aynı zamanda ekip performansını izlemeye yönelik yöntemlere, düşük performans ve çatışmayı ele almaya yönelik yaklaşımlara odaklanır.

Birim, amaç ve hedeflerine ulaşmalarını sağlamak için ekipler oluşturmaya, geliştirmeye ve desteklemeye odaklanır. Öğrenciler ekiplerin ve bireylerin becerilerini ve potansiyellerini belirleyecektir.

Ekiplerin gelişme, yeni beceriler ve deneyimler kazanma fırsatları, performanslarını değerlendirme ve geliştirme yolları birim için de önemlidir.

Öğrenim Katkıları ve Değerlendirme Kriterleri

Bu üniteyi başarıyla tamamlayan bir öğrenci şunları yapabilecektir:

Öğrenim Katkıları Değerlendirme Kriterleri
1. Takımların özelliklerini analiz etme 1.1 Başarılı bir ekibin özelliklerini belirleme
1.2 Ekipleri değerlendirmek için kullanılan teorik modelleri ve yaklaşımları gözden geçirme
2. Ekip geliştirme yöntemlerini değerlendirin 2.1 Farklı ekipleri etkileyen motivasyon faktörlerini değerlendirme
2.2 İlgili teoriyi değerlendirme
3. Ekip hedeflerini belirleme, ekip performansını izleme ve değerlendirme yöntemlerini değerlendirme 3.1 Ekip hedeflerini belirlemek ve ekip performansını değerlendirmek için farklı yaklaşımları tanımlama
3.2. Takım performansının nasıl iyileştirileceğine dair öneriler üretme

İlk yorum ekleyen siz olun.

Yorum bırakmak için lütfen giriş yapın
Ekip Geliştirme (İngilizce)
Fiyat:
1,249₺ 1,049₺
Web sitemizi kullanarak KVKK Aydınlatma metnimizi ve Çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.