9. Sınıf Matematik

9. sınıf lise öğrencileri, matematikle dolu bir serüvene hazır mısınız? Online eğitim platformumuzda, 9. sınıf lise matematik derslerini daha yakından keşfetmek için sizi matematik dolu bir eğitime davet ediyoruz. Bu kursta, birlikte derinlemesine inceleyeceğimiz temel ünite konuları arasında şunlar bulunmaktadır:

 1. Basit Eşitsizlikler:
  • Matematikte eşitsizliklerle tanışmaya hazır olun! Temel eşitsizlik kavramları üzerinde yoğunlaşarak, çözüm yöntemleri ve grafiksel temsillerini öğrenerek matematiksel düşünce becerilerinizi geliştireceksiniz.
 2. Bölme – Bölünebilme:
  • Bölme işlemleri ve bölünebilme kriterlerini detaylı bir şekilde inceleyerek, sayılar arasındaki bölen-bölünen ilişkilerini anlamaya çalışacağız. Asal sayılar ve bölen-bölünen ilişkileri matematiksel olarak keşfedeceğiz.
 3. Denklem ve Eşitsizlikleri:
  • Denklemlerin temel kavramlarını öğrenerek, denklem çözme yöntemlerini pratik uygulamalarla pekiştireceğiz. Eşitsizliklerle ilgili temel kavramları anlayarak, denklemler ve eşitsizlikler arasındaki ilişkiyi çözeceğiz.
 4. 1.Dereceden 1 Bilinmeyenli Denklemler:
  • İlk dereceden bir bilinmeyenli denklemleri çözmek ve grafiksel temsillerini inceleyerek, lineer denklemlerin özelliklerini keşfedeceğiz. Pratik problemleri matematiksel bir modelleme süreciyle çözmeye odaklanacağız.
 5. EBOB-EKOK:
  • En Büyük Ortak Bölgen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) kavramlarına odaklanarak, bu sayı teorisi konularını anlamaya çalışacağız. Matematiksel problemleri bu kavramlarla çözme becerilerinizi güçlendireceksiniz.
 6. Köklü Sayılar:
  • Kök kavramını inceleyerek, karekök ve küpkök gibi köklü sayıları anlamaya çalışacağız. Köklü sayılarla temel aritmetik işlemleri öğrenerek, pratik uygulamalarda bu kavramları kullanmayı pekiştireceğiz.
 7. Kümeler:
  • Küme kavramını tanıyarak, kümelerle ilgili temel işlemleri öğrenmeye başlayacağız. Kesişim, birleşim ve fark gibi küme işlemlerini anlamaya çalışarak, matematiksel düşünce becerilerinizi geliştireceksiniz.
 8. Mantık:
  • Matematiksel mantık prensiplerini keşfedecek, önermeler ve bağlaçlar aracılığıyla matematiksel ifadeleri çözeceğiz. Mantığın matematikteki rolünü anlamaya çalışarak, problem çözme yeteneklerinizi geliştireceksiniz.
 9. Mutlak Değerler:
  • Mutlak değer kavramını inceleyerek, sayıların mutlak değerlerini çözmeye yöneleceğiz. Mutlak değer fonksiyonları üzerinden pratik problemleri çözmeyi öğrenerek, bu kavramın matematikteki önemini anlayacaksınız.
 10. Üslü Denklemler:
  • Üs kavramını inceleyerek, üslü sayılar ve üslü denklemlerle çalışmaya başlayacağız. Üslü denklemleri çözmek ve pratik problemleri matematiksel bir modelleme süreciyle ele almak üzerine odaklanacağız.

İlk yorum ekleyen siz olun.

Yorum bırakmak için lütfen giriş yapın
9. Sınıf Matematik
Fiyat:
1,099₺ 849₺
Web sitemizi kullanarak KVKK Aydınlatma metnimizi ve Çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.