12. Sınıf Tarih

Bu kurs, Türkiye’nin ve dünyanın tarih sahnesinde oynadığı önemli rolleri anlamanızı ve bu dönemdeki büyük değişimleri değerlendirmenizi amaçlıyor. İşte bu yılın kapsamlı konuları:

  1. 1881’den 1919’a Mustafa Kemal: Bu konu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatı, liderliği ve Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerindeki olaylara olan etkilerini inceliyor.
  2. XX. Yüzyıl Başlarında Osmanlı Devleti: Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerinde, iç ve dış etkenlerin etkisi altında yaşanan siyasi, ekonomik ve sosyal değişimleri detaylı bir şekilde ele alan bu konu, Osmanlı’nın son yıllarını anlamanıza katkı sağlayacak.
  3. Yerleşme ve Devletleşme Sürecinde Selçuklu Türkiyesi: Selçuklu Türkleri’nin Orta Asya’dan Anadolu’ya göçleri, yerleşimleri ve devletleşme süreci konu ediliyor. Bu konu, Türklerin Anadolu’ya girişini ve bölgedeki etkileşimlerini detaylı bir şekilde ele alıyor.

Bu konuları öğrenirken, belge analizi, tarihi kaynaklar ve güncel araştırmalara dayalı çalışmalarla tarihi olayları çok yönlü bir şekilde değerlendirecek ve tarihsel bir bakış açısı geliştireceksiniz. Başarılar dileriz!

İlk yorum ekleyen siz olun.

Yorum bırakmak için lütfen giriş yapın
12. Sınıf Tarih
Fiyat:
1,099₺ 849₺
Web sitemizi kullanarak KVKK Aydınlatma metnimizi ve Çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.