9. Sınıf Biyoloji

9. sınıf lise öğrencileri, doğanın sırlarını keşfetmeye hazır mısınız? Online eğitim platformumuzda, 9. sınıf lise biyoloji derslerini daha yakından incelemek ve doğanın temel kodlarına dalmak için sizi bir biyoloğun gözüyle bilimsel bir serüvene davet ediyoruz. Bu kursta, birlikte derinlemesine inceleyeceğimiz temel ünite konuları arasında şunlar bulunmaktadır:

 1. Canlıların Ortak Özellikleri:
  • Canlıların yaşamını sürdürebilmeleri için paylaştıkları temel özellikleri inceleyeceğiz. Metabolizma, büyüme, çoğalma ve tepki verme gibi canlıların ortak yaşam fonksiyonlarına odaklanarak, yaşamın temel ilkelerini anlamaya çalışacağız.
 2. Canlıların Temel Bileşenleri:
  • Canlıların yapı taşları olan hücreleri, dokuları, organları ve sistemleri inceleyerek, organizmaların karmaşık yapılarını keşfedeceğiz. Canlı organizmaların bu temel bileşenlerinin işbirliği içinde nasıl çalıştığını anlamaya çalışarak biyolojik sistemlerin karmaşıklığına göz atacağız.
 3. Canlıların Yapısındaki Temel Bileşikler:
  • Canlı organizmaların moleküler düzeydeki temel yapı taşlarına odaklanarak, karbonhidratlar, lipitler, proteinler ve nükleik asitler gibi temel bileşikleri inceleyeceğiz. Bu moleküllerin yapı ve fonksiyonlarını anlamaya çalışarak biyokimyasal süreçleri keşfedeceğiz.
 4. Hücre:
  • Canlıların temel yapı birimi olan hücrenin yapısını ve işlevini derinlemesine inceleyeceğiz. Prokaryotik ve ökaryotik hücrelerin farklılıklarını anlamaya çalışarak, hücrenin içsel dünyasına bir yolculuğa çıkacağız. Hücre zarından organellerine, sitoplazmadan çekirdeğe kadar hücrenin bütünsel yapısını keşfedeceğiz.

Biyoloji, doğanın dilidir ve bu dilin kodlarını çözmek, doğanın bize sunduğu büyük bir armağandır. Bu derslerde, canlıların temel özellikleri ve yapılarına dair bilgi ve anlayışınızı derinleştirerek biyoloji bilimine olan ilginizi artıracaksınız.

İlk yorum ekleyen siz olun.

Yorum bırakmak için lütfen giriş yapın
9. Sınıf Biyoloji
Fiyat:
1,099₺ 849₺
Web sitemizi kullanarak KVKK Aydınlatma metnimizi ve Çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.