7. Sınıf Matematik

Merhaba 7. sınıf matematik tutkunları! Online eğitim platformumuzda, matematiğin en önemli konularını öğrenmeye devam ediyoruz? Bu kursta, sizi bekleyen temel ünite konuları arasında şunlar bulunuyor:

 1. Cebirsel İfadeler:
  • Bilinmeyenleri ifade eden cebirsel ifadeleri inceleyeceğiz. Denklemler kuracak ve bilinmeyenleri çözerek matematiksel düşünce becerilerimizi geliştireceğiz.
 2. Doğruda Açılar ve Çokgenler:
  • Doğru açıları ve çokgenleri tanıyarak, geometrik şekiller arasındaki ilişkileri keşfedeceğiz. Çokgenlerin özelliklerini inceleyerek geometrik düşünce becerilerimizi artıracağız.
 3. Oran Orantı:
  • Oran ve orantı kavramlarını öğrenerek, gerçek hayattaki sorunları matematiksel bir perspektifle çözeceğiz. Oran orantı becerilerimizi güçlendirecek pratik uygulamalara yer vereceğiz.
 4. Rasyonel Sayılar:
  • Rasyonel sayıları anlayarak, onları sıralama, toplama, çıkarma gibi temel matematiksel işlemlerle kullanmayı öğreneceğiz. Gerçek hayattaki durumları rasyonel sayılarla modelleme yeteneklerimizi artıracağız.
 5. Tam Sayılar Hatırlatma:
  • Temel matematik kavramları olan tam sayıları hatırlayarak, bunlarla ilgili temel işlemleri gözden geçireceğiz. Tam sayılarla ilgili problemleri çözerek matematiksel yeteneklerimizi tazeleyeceğiz.
 6. Veri İşleme:
  • Verileri toplama, sınıflandırma ve grafiklerle görselleştirme becerilerimizi geliştireceğiz. Gerçek hayatta karşılaşabileceğimiz problemleri matematiksel bir yaklaşımla çözmek üzerine pratikler yapacağız.

İlk yorum ekleyen siz olun.

Yorum bırakmak için lütfen giriş yapın
7. Sınıf Matematik
Fiyat:
1,099₺ 849₺
Web sitemizi kullanarak KVKK Aydınlatma metnimizi ve Çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.